Remont Autostrady A4 (firma: Hermann Kirchner Polska Sp. z o. o.) - Jakub Krupka

Obowiązkowe praktyki wakacyjne odbyłem w firmie Hermann Kirchner Polska sp. z o.o. przy remoncie autostrady A4 na odcinku Bielany Wrocławskie - Legnica. Zadaniem oddziału mostowego tej firmy było wyremontowanie 40 wiaduktów znajdujących się nad autostradą. Droga ta była projektowana i budowana w latach 30-tych a więc nie trudno się domyślić w jakim stanie znajdują się obecne tam obiekty mostowe. Widać było wiele książkowych uszkodzeń, nieraz w bardzo zaawansowanym stanie. Remont polegał na oczyszczeniu powierzchni betonowej elementów mostu, reperacji ubytków betonu w konstrukcji oraz nałożeniu nowej powłoki malarskiej na ustrój nośny, podpory oraz elementy stalowe (łożyska).

Praktyka była dla mnie bardzo pouczającym i ciekawym doświadczeniem oraz pokazała trudne czasami realia pracy inżyniera mostowego.  Czas spędzony na praktyce wspominam bardzo pozytywnie a wszystkich studentów budownictwa z niższych lat zachęcam do wspaniałej przygody z mostami.

Poniżej przedstawiam krótki fotoreportaż oraz dziennik praktyk :-)

Baza w Kostomłotach Praca Weekendy

d z i e n n i k   p r a k t y k

Za wszelką pomoc i opiekę podczas odbywania praktyki serdeczne dzięki kieruję w stronę kierowników budowy, majstra oraz sekretarki. Serdeczne pozdrowienia dla brygadzistów Irka i Grześka oraz dla wszystkich robotników.

 
<wstecz<   ^góra^

#home#

^góra^   <wstecz<